Dzieje się na terenach inwestycyjnych

Widać postęp w pracach budowlanych na terenach inwestycyjnych Lubartowa. Niebawem przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się rozwijać swoją działalność na działkach przy ulicy Gazowej, zakończą swoje inwestycje.

Miasto podpisało z firmą Jeronimo Martins 30 grudnia 2011 roku akt notarialny na udostępnienie dwóch działek w specjalnej strefie ekonomicznej. W tym miejscu w ciągu niespełna 2 lat powstało Centrum Dystrybucyje „Biedronki”. Obecnie trwają działania związane z jego uruchomieniem. W nowym Centrum Dystrybucyjnym w Lubartowie zatrudnienie znalazło ponad 300 osób.
Kończą się też prace budowlane firmy „Motyl”, która jako pierwsza uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Europark Mielec, Podstrefa Lubartów. Zakład produkuje ultracienkie ściernice wykorzystywane w protetyce dentystycznej. Swoje produkty eksportuje do 36 krajów. W projekcie budowlanym uwzględniono między innymi wykorzystanie gruntowej pompy ciepła czy utworzenie własnego zasilania w energię dzięki budowanym ogniwom fotowoltaicznym.


W Podstrefie Lubartów pozostało niecałe 9 ha gruntów do zaoferowania inwestorom. Tyle samo miasto proponuje na terenach znajdujących się obok podstrefy. Działki te są również dobrze uzbrojone i przeznaczone na przemysł i skład.

 
 

Data opublikowania: 15:48, 26 sierpnia 2013

Kategorie: Aktualności