Miasto inwestuje w infrastrukturę

Rondo w budowie Postępują prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Słowackiego, Wierzbowa i Batalionów Chłopskich. Rondo ma usprawnić ruch pojazdów, który w tym miejscu jest utrudniony. Jego średnica zewnętrzna będzie wynosiła 30 m z jezdnią o szerokości 5 m i pierścieniem przejezdnym szerokości 2 m. Wloty na rondo będą oddzielone od wylotów wysepkami z…

Rondo w budowie
Postępują prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Słowackiego, Wierzbowa i Batalionów Chłopskich. Rondo ma usprawnić ruch pojazdów, który w tym miejscu jest utrudniony. Jego średnica zewnętrzna będzie wynosiła 30 m z jezdnią o szerokości 5 m i pierścieniem przejezdnym szerokości 2 m. Wloty na rondo będą oddzielone od wylotów wysepkami z azylami dla pieszych. Środek ronda zostanie wyniesiony o ponad metr nad jezdnią. Zadanie jest realizowane w partnerstwie z przedsiębiorcami działającymi na terenie Miasta i Gminy Lubartów, dla których dotychczasowe rozwiązanie komunikacyjne było uciążliwe. Powierzchnia wyspy środkowej ronda zostanie pokryta roślinnością. Miasto podpisało umowę na dofinansowanie zadania  z Wojewodą Lubelskim w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych, tj. do kwoty 1 427 000 złotych z Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy  Program Przebudowy Dróg  Lokalnych  – Etap II Bezpieczeństwo– dostępność – rozwój”.

Rewitalizacja centrum
Trwa rewitalizacja centrum Lubartowa, zagospodarowanie Rynku II. To drugi etap tej inwestycji prowadzonej przez miasto. Obecnie przebudowywana jest nawierzchnia ulic i chodników ul. 11 Listopada i Kościuszki. Tam też powstaje nowa sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa. Zakres prac obejmie też ulicę bez nazwy, Armii Krajowej, Orlicz – Dreszera, Waryńskiego i Szulca.


Przebudowa ulicy Żołnierskiej
Pod koniec lipca zakończyły się prace związane z modernizacją nawierzchni ulicy Żołnierskiej. Oprócz ułożenia tam kostki brukowej przebudowano wszystkie zjazdy na posesje.

Chodnik przy ulicy Piaskowej
Rozpoczęły się prace związane z przebudową chodnika  przy ul Piaskowej na odcinku biegnącym od ulicy Popiełuszki  do ulicy Łąkowej.  W tym miejscu ma powstać ponad pół kilometra nawierzchni chodnika z kostki brukowej.
 
Oświetlenie na ulicy  Chrobrego
Trwa przetarg na budowę oświetlenia ulicy Chrobrego. 11 słupów z oświetleniem ledowym  ma stanąć na odcinku 310 m tej drogi.

Ulice Łokietka  i Mieszka w przebudowie
Trwają roboty związane z przebudową nawierzchni ulicy Władysława Łokietka (325 m) wraz z odcinkiem drogi Mieszka I (71 m) Nowa nawierzchnia ma być wykonana z kostki brukowej, przebudowane mają też zostać zjazdy na posesje. Zakończenie prac planowane jest we wrześniu.

Będzie asfalt na Bukowej
Jeszcze w sierpniu miasto planuje ogłosić przetarg dotyczący przebudowy nawierzchni ulicy Bukowej. Zakres prac obejmie wykonanie nowej nawierzchni drogi z asfaltu oraz zjazdów do posesji.


 

Data opublikowania: 10:27, 23 sierpnia 2013

Kategorie: Aktualności