Słynny bieg w Lubartowie

Przez nasze miasto prowadziła trasa znanego już w całej Polsce biegu. Wczoraj, 21 sierpnia Lubartowianie serdecznie powitali uczestnika charytatywnego biegu – Karola Dzieciątko. Na placu przed Urzędem Miasta ustawiono dla niego specjalną bramę.

Od 18.00 była powitalna zumba w wykonaniu Klubu Aktywnych  ART-FIT, prowadzona przez Panią Ewę Oleksińską. Wcześniej z Lubartowa do Firleja wyruszyli lubartowscy entuzjaści biegania, aby towarzyszyć Karolowi na trasie do Lubartowa. Przywitały go też miłośniczki nordic walking oraz grupa rowerowa spontan trip. Karola na placu przed ratuszem wyczekiwał też zastępca burmistrza Radosław Szumiec.

Trasa „Biegiem przez Świat” obejmuje  2 200 kilometrów. Wszystko po to, aby pomóc chorym siostrom, które cierpią na dystrofię mięśniową. Zbierają one na drogie leczenie w Chinach. Jego koszt dla 2 osób to kwota ok.160 000zł. Na stronie www.biegiemprzezswiat.pl można wykupić symboliczny 1 km i w ten sposób pomóc siostrom, a także zareklamować swoją stronę, bloga lub firmę.

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu powitania akcji „Biegiem przez świat” dla: Pani Ewy Oleksińskiej, Klubu Aktywnych  ART-FIT, grupy rowerowej Spontan Trip, założycieli strony www.lubartowbiega.pl oraz dla salonu LOOKS DAY SPA.

 

 
 

Data opublikowania: 13:50, 22 sierpnia 2013

Kategorie: Aktualności