Przywitaj charytatywny bieg

Przez nasze miasto przebiegnie trasa znanego już w całej Polsce biegu. Biegacze, przebiegną przez specjalnie ustawioną bramę przed Urzędem Miasta w środę 21 sierpnia około godz. 20:00-21:00. Kibicowanie im zacznie się już od godz. 18:00 w rytmie zumby.

„Biegiem przez Świat” – tak nazywa się cała akcja. Biegacze chcą przebiec Polskę dookoła w 32 dni. Przyświeca im charytatywny cel. Zbierają pieniądze na leczenie chorych sióstr.
Karol Dzieciątko i Maciej Zachoszcz wyruszyli 1 sierpnia z Wrocławia. Trasa biegnie przez Lubin, Szczecin, Koszalin, Gdańsk, Białystok, Lublin, Rzeszów, Kraków. 31 sierpnia 2013 r. planowany jest powrót do Wrocławia. Obecnie biegnie tylko Karol, Maciej uległ kontuzji.

Mieszkańcy Lubartowa szykują dla Karola wparcie. Chcą go wesprzeć znani w naszym mieście entuzjaści biegania, czyli założyciele strony internetowej www.lubartowbiega.pl.  Do wspólnego biegu zapraszają wszystkich chętnych.
– Z całą pewnością będzie to miły gest wobec Karola, który teraz potrzebuje wsparcia i zapewnienia, że nie jest sam w swojej inicjatywie – mówi Marcin Socha, jeden z lubartowskich miłośników biegania. Jak informuje, dołączyć można w dowolnym momencie na trasie Kock -Lubartów.
– Nie wahajmy się przebiec choćby ostatnich 2km, ważne abyśmy pokazali, że jako mieszkańcy Lubartowa wspieramy ich starania i chcemy się włączyć, choćby w najmniejszym stopniu!

Według przewidywań, Karol będzie w Kocku 21 sierpnia o godz. 16:00-17:00, a do Lubartowa wbiegnie około godz. 20:00-21:00. Stąd też 22 sierpnia wyruszy w dalszą drogę.

Ci, którzy nie czują się na siłach, żeby pokonać ostatnie kilometry przed Lubartowem biegnąc, mogą przywitać biegacza na placu pod Urzędem Miasta od godz. 18:00, gdzie w rytmie zumby będzie można świętować jego przybycie do Lubartowa.

Jeśli chcemy wesprzeć akcję finansowo – wszelkie informacje znajdują się na stronie www.biegiemprzezswiat.pl , gdzie szczegółowo opisane są cele, trasa oraz sposoby niesienia pomocy chorym Kasi i Oli.
 

Data opublikowania: 11:10, 20 sierpnia 2013

Kategorie: Aktualności