22 lipca dniem radości dzieci z Lubartowa

Międzynarodowy Dzień Radości zorganizowano 22 lipca dla 180 dzieci i ich rodziców, będących podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie.

Został on przygotowany przez Chrześcijańską Fundację Radość, holenderską fundację „Stichting Intentio” wspólnie z MOPS i Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, gdzie miał miejsce ten charytatywny festyn.

Każdy uczestnik mógł przez kilka godzin korzystać z atrakcji, których nie brakowało. Do dyspozycji maluchów i starszych dzieci były dmuchane zjeżdżalnie,  zamki i zabawki oraz bufet z napojami i słodyczami.
Wszyscy mogli sobie wybrać dary przywiezione z Holandii – odzież, obuwie, zabawki, sprzęt sportowy, pościel i artykuły gospodarstwa domowego. Zabawy i konkursy przy zaangażowaniu wolontariuszy oraz pracowników socjalnych, odbywały się przy dźwiękach muzyki. Można również było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.   
Na zakończenie Międzynarodowego Dnia Radości był poczęstunek, a dzieci miały możliwość wygrania dodatkowych nagród podczas koła fortuny. Na drogę otrzymały reklamówkę ze słodyczami. Następnego dnia (23 lipca) 12 rodzin wielodzietnych obdarowano paczkami, które zostały dostarczone do ich domów.  (tekst i fot. MOPS)

 

Data opublikowania: 09:10, 30 lipca 2013

Kategorie: Aktualności