Kapucynalia połączone z bieganiem

Zwycięzcą biegu „Pokój i Dobro” został lubartowianin Bartosz Ceberak. Najszybszą lubartowianką okazała się Wioletta Dessauer. A nagrodę Pax et Bonum dostał znany dobrze mieszkańcom Lubartowa br. Marcin Derdziuk, który mieszka i służy jako misjonarz w Belgii. To szczególna nagroda dla osób wyróżniających się w szerzeniu pokoju i dobra wśród ludzi.

Taka też idea przyświecała tegorocznemu biegowi charytatywnemu podczas Kapucynaliów. Każdy, kto wziął w nim udział, zapłacił 20-złotową cegiełkę. A żeby nie było zbyt łatwo, to jeszcze trzeba było przebiec 10 kilometrów w spartańskich warunkach (+30 st. C), w większości po trudnym terenie (polne drogi). Kto „poszedł” na coś takiego? Ponad 200 zawodników! Towarzyszyło im ponad 150 wolontariuszy, którzy przygotowali trasę, zajęli się rejestracją uczestników, dostarczyli wodę podczas biegu. Impreza przyniosła dochód 6148,78 zł. Zostanie on w całości przekazany Stowarzyszeniu „Niech się serce obudzi”, które ma pod swoją opieką chorego na białaczkę, 3-letniego Dawida i zatroszczy się o leki dla niego. Każdy uczestnik biegu dostał medal wykonany w drewnie przez uczniów RCEZ.

Nie zapominajmy jednak o festynie Kapucynalia. Dla odwiedzających ogród kapucyński były konie, pieski do dogoterapii, paintball, grupa rekonstrukcji historycznej, dmuchane zamki, rowery. Można było oddać krew i dołączyć do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Podczas Festynu został też rozstrzygnięty konkurs literacko-fotograficzny, którego tematem przewodnim było hasło „Pokój i Dobro”. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

LITERATURA: Wyróżnienia: 1. Katarzyna Hawrył Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, Alicja Rębisz Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, Jagoda Zarzycka Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, Aleksandra Mazurek Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.

Nagrody: 1. Iwona Derecka Gimnazjum Ne 1 w Lubartowie, 2. Sylwia Smyk Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, 3. Agata Trykacz II LO w Lubartowie, 4. Klaudia Paruzel Gimnazjum nr 1 w Lubartowie.

 

FOTOGRAFIA:

 

Wyróżnienia: Alicja Grudzień Gimnazjum nr 1 w Lubartowie za zdjęcie „Radość z codzienności” i niezwykłą jego przenikliwość, Aleksandra Misiarz Gimnazjum nr 1 w Lubartowie za zdjęcie „Uśmiech jest odzwierciedleniem dobroci serca” i wszechobecną w nim radość i kolor.

Nagrody: 1. Karolina Żytkowska Gimnazjum w Niedźwiadzie za zdjęcie „Modlitwa światłem pokoju” i głębię ostrości, 2. Emilia Skowronek z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie na zdjęcie „Dogonić marzenia” i perspektywę, 3. Natalia Trąbka z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie za zdjęcie „Nierozerwalne” i uchwycenie w nim detalu.

Nagrodę dla najaktywniejszego uczestnika otrzymała Anna Florek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Firleju.

Podziękowania organizatorów

W organizacji pomogli: Urząd Miasta Lubartowa, Starostwo Powiatowe Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Firma DEKAL oraz SOLBET LUBARTÓW. Podziękowania kierujemy także do instytucji i osób, które uświetniły Festyn swoim wkładem i obecnością. A są to: Stowarzyszenie NIECH SIĘ SERCE OBUDZI, grupa rowerowa SPONTAN-TRIP, ART – CHATA, ART – FIT, Gimnazjum nr 1 im. KEN, Szkoła Podstawowa nr 3, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, stajnia STANKA, firma INTERGRAF, drukarnia POSTERS, grupa rekonstrukcyjna GRH 8 PPLEG, sklep MRÓWKA, wolontariat przy Hospicjum św. Anny, Jacek Bednarski, młodzież oazowa oraz liczni wolontariusze, którzy żywo włączyli się w przygotowania.

 

Data opublikowania: 14:16, 28 czerwca 2013

Kategorie: Aktualności