Bieg charytatywny „POKÓJ I DOBRO” – 22.06.2013

Zapraszamy do udziału w Biegu „Pokój i Dobro”. Inicjatywa ta wpisuje się w coroczne obchody Festynu Rodzinnego Kapucynalia, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia i odbędzie się 22 czerwca 2013 roku na ogrodzie Braci Kapucynów w Lubartowie.

Tym, co wyróżnia ten bieg jest fakt, że Bieg Pokój i Dobro będzie biegiem charytatywnym, stworzonym z myślą o pomocy drugiemu człowiekowi. W tym przypadku jest to 3-letni Dawid, walczący z białaczką i wymagający bardzo drogiej terapii.

22 czerwca o godzinie 16:00, biegacze wyruszą z miejsca startu (ul. Lubelska, tuż przed Klasztorem Braci Kapucynów w Lubartowie) i będą mieli do pokonania dystans 10km. Trasa biec będzie zarówno asfaltem, jak i polnymi drogami – przez główne ulice miasta oraz przez lubartowskie łąki, dzięki czemu będzie można nie tylko włączyć się w pomoc Dawidowi, ale też spędzić miłe popołudnie i „zwiedzić” zielone okolice Lubartowa. Dokładna mapa biegu, a także regulamin znajdują się na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Tam też, od wtorku, 04.06 będzie można znaleźć formularz rejestracyjny. Koszt udziału w biegu to cegiełka o wartości 20zł, którą przekażemy na pomoc Dawidowi.

Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, formy i stopnia profesjonalności! Mile widziani amatorzy i debiutanci na 10-kilemetrowej trasie! Jedynym ograniczeniem jest limit czasowy: 2 godziny. Każdy, kto zdoła przebiec (lub przejść J) dystans w ciągu 1:59min jest mile widziany! A jeśli mowa o chodzeniu – do udziału serdecznie zachęcamy też  wszystkich, którzy uprawiają nordic walking!

Na każdego uczestnika biegu czekają oryginalne pamiątkowe medale, a na zwycięzców puchary przekazane na ten cel przez sportowców różnych dyscyplin. Wyniki każdego biegacza zostaną zmierzone drogą elektroniczną.

Biuro zawodów będzie się mieścić w budynku Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie przy ul. Legionów 3 i będzie czynne: 21 czerwca (piątek) 2013 r. od godziny 17:00 do 20:00 i 22 czerwca (sobota) 2013 r. od godziny 11:00 do 15:30.

Ze względu na rozmiary imprezy potrzebujemy pomocy jak największej liczby wolontariuszy, którzy mogliby włączyć się w organizację biegu na starcie, mecie, na trasie oraz w biurze zawodów. Zachęcamy serdecznie wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, aby włączyli się w pomoc – im więcej nas, tym lepiej! Z pewnością duża liczba wolontariuszy przyczyni się do sprawnego przeprowadzenia imprezy.

Wszelkie pytania, wątpliwości lub chęć pomocy prosimy kierować na alwernia.lubartow@gmail.com, lubartow.biega@gmail.com lub na stronę na facebooku Bieg470.

Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Alwernia, Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie.

Więcej informacji

 

Data opublikowania: 10:25, 19 czerwca 2013

Kategorie: Komunikaty