Uroczysta sesja Rady Miasta

Wręczono tytuły Zasłużony dla Miasta Lubartowa. Uhonorowanie miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się 29 maja.

Sesję poprzedziła msza święta w intencji miasta w Bazylice św. Anny. Kolejną część uroczystości  zorganizowano w SP3.  Był hejnał miejski w wykonaniu lubartowskiej orkiestry OSP. Akt nadania praw miejskich odczytał Albert Osik, aktor teatralny urodzony w Lubartowie.

Wykład  o historii naszego miasta wygłosił prof. dr hab. Ryszard Szczygieł (UMSC) oraz dr Paweł Jusiak (UMSC).

 – Między innymi to nasze spotkanie, jak inne wydarzenia wpisujące się w jubileusz naszego miasta są wyrazem wyrażenia naszej wdzięczności wszystkim pokoleniom, które nas poprzedziły w Lubartowie. Które poprzez prace, talent stworzyły to dobro jakim jest Lubartów dnia dzisiejszego – mówił podczas uroczystej sesji burmistrz Janusz Bodziacki.

 Uroczystość była również okazją do wręczenia tytułów Zasłużony dla Miasta Lubartowa.

Decyzję o przyznaniu wyróżnień podjęła Rada Miasta na sesji 23 maja. Otrzymali je:

Maria Kozioł Prezes Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego,

Stowarzyszenie ALWERNIA Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny

Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum Św. Anny

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niech się serce obudzi im. Jana Pawła II

Wręczono też jubileuszowe medale. Zamkniecie obrad poprzedził występ Chóru Ziemi Lubartowskiej z LOK.

  

  

Data opublikowania: 07:45, 4 czerwca 2013

Kategorie: Aktualności