WYSTAWA: „WARTO BYĆ POLAKIEM”

Ogólnopolską wystawę poświęconą pamięci prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego możemy oglądać od jutra (22 maja) w centrum Lubartowa na placu przed ratuszem.

 

Ekspozycja  „Warto być Polakiem” zawiera najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne fragmenty przemówień, wykładów, listów i wywiadów Lecha Kaczyńskiego z lat 2005-2010, opatrzonych fotogramami z okresu prezydentury.
 
 Ukazuje też dzieciństwo, okres działalności niepodległościowej w PRL oraz pozostałe etapy działalności publicznej śp. Lecha Kaczyńskiego, do momentu zaprzysiężenia na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 23 grudnia 2005 roku.
 
Jak czytamy na stronie  ww.wartobycpolakiem.org – wystawa , podobnie jak wcześniej opublikowana książka „Warto być Polakiem”, zachęca do refleksji nad myślą polityczną Lecha Kaczyńskiego. Celem wystawy jest refleksja nad nie mającym precedensu dramatem państwa, tragicznie przerwaną prezydenturą oraz utratą elit państw. Projekt jest przede wszystkim przesłaniem dla potomnych, ocaleniem od zapomnienia i przemilczenia. Jest także propozycją dla Rzeczypospolitej, dla młodych pokoleń Polaków.
 
Autorem wystawy jest Maciej Chojnowski, a organizatorem Fundacja Nowy Kierunek.
 
Otwarcie wystawy w Lubartowie zorganizowano 22 maja o godz. 15.00.
Będzie można ją oglądać przez tydzień w centrum Lubartowa na placu przed ratuszem.

Data opublikowania: 12:58, 21 maja 2013

Kategorie: Aktualności