Prezent urodzinowy na 470 lat Lubartowa

Tak można nazwać imprezę pod nazwą BIEG 470, zorganizowaną w dniach 10-12 maja w Lubartowie. Na dumną liczbę 470 kilometrów pracowało 130 biegaczy. W finale BIEGU 470 udział wziął Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. Poniżej publikujemy informację organizatorów oraz fotogalerię.

 

Wszystkiego Najlepszego, Lubartowie!

Już od piątku na ulicach naszego miasta zaczerwieniło się od koszulek z tajemniczym logo „Bieg470”. Przez cały weekend, stałą trasą, prowadzącą przez główne ulice Lubartowa, eskortowani przez rowerzystów grupy Spontan Trip, biegli mieszkańcy naszego miasta oraz innych miast, którzy zechcieli przybyć do nas, by włączyć się do wspólnego projektu.

O co chodziło?

470 lat Lubartowa i 470 przebiegniętych kilometrów – taki cel przyświecał nam, jako organizatorom. Bieg 470 był biegiem sztafetowym, w którym jedno okrążenie wynosiło 5km. Wystartowaliśmy w piątek po południu i biegliśmy non stop aż do niedzielnego popołudnia. Dzięki wzajemnemu wsparciu i ogromnego zaangażowania ze strony uczestników, byliśmy przygotowani w każdej chwili by – w razie potrzeby – zastąpić nieobecnego zawodnika tak, aby ciągłość biegu została zachowana. Biegliśmy w dzień – kiedy często palące słońce osłabiało siły, a także nocą, gdy organizm był już być może nieco zmęczony całodniowym wysiłkiem. Biegacze jednak zdawali się tego jakby nie zauważać i pędzili niestrudzenie przez kolejne kilometry. Wszyscy biegnący wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem, dzięki czemu wspólne kontrolowanie czasu startu, nawet przy ewentualnych przesunięciach, było dla organizatorów łatwiejsze. W trakcie całego biegu nastąpiło 67 zmian zawodników na trasie.

Nie można tu nie wspomnieć ogromnej roli 23 rowerzystów ze Spontan Tripu, którzy pełnili rolę Aniołów Stróżów. To dzięki nim nikomu nic się nie stało, a Bieg przebiegał sprawnie i bez pomyłek na trasie. Rowerzyści służyli pomocą, butelką wody, a także – w razie potrzeby – słowem motywacji dla tych, którzy ją tracili na trasie. Ich rola była nieoceniona zarówno w środku dnia, kiedy to panowali nad bezpieczeństwem biegnących i prowadzili ich bezpiecznie przez ruchliwe skrzyżowania, jak również nocą, kiedy grupy były mniej liczne, a trasa – pokonywana samotnie – mogłaby się dłużyć. Rowerzyści ze Spontan Trip spisali się na medal! Co więcej, nie dość, że eskortowali biegnących, to w wolnych chwilach biegli razem z nimi!

Zainteresowanie biegiem było spore, a w miarę trwania Biegu dopisywali się też nowi zawodnicy, dzięki czemu grupy na trasie rozrastały się, a wspólne truchtanie stawało się jeszcze bardziej towarzyskie i przyjemne. Na dumną liczbę 470 kilometrów pracowało 130 biegaczy, z czego najmłodsi to : Klaudia Machoń (5 km), Krzysztof Niedziela (15 km) i Jakub Cybulak (5 km), a najstarsi zawodnicy: Janusz Rydzewski (5 km) i Jan Bordzoł (10 km). Jeśli już jesteśmy przy liczbach – dwoje zawodników można było spotkać na trasie wyjątkowo często, a byli to Grzegorz Pożak, którzy przebiegł 90 km oraz Wioletta Dessauer  z wynikiem 60 km. Gratulujemy!

Przedsięwzięcie było czasochłonne, ale efekt końcowy udowodnił nam, że warto było! Gościliśmy biegaczy z różnych miejsc w Polsce i wszyscy zgodnie twierdzą, że świetnie bawili się w Lubartowie. Dla mieszkańców naszego miasta zaś była to świetna okazja do integracji i promocji zarówno jubileuszu miasta jak i sportu, a konkretnie – biegania.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Januszowi Nakoniecznemu, firmie Rachoń, firmie Skład Materiałów Budowlanych Szczygieł, Drukarni Intergraf, firmie nagłośnieniowej Voicetech i drukarni Posters z Lublina. Za wsparcie finansowe podziękowania należą się Urzędowi Miasta Lubartów.

Ponadto, składamy szczere podziękowania na ręce Pana Jerzego Zbiciaka, Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, Uczniom Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wraz z Panem Krzysztofem Mazurkiem za wykonanie pamiątkowych medali, wszystkim wolontariuszom, Panu Marcinowi Pankowskiemu za grafikę, Grupie rowerowej Spontan Trip na czele z Dariuszem Drozdem, dzięki którym Bieg przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Dziękujemy wszystkim mediom za pomoc w reklamie oraz za relacje w czasie trwania imprezy, a także fotografom, na bieżąco uwieczniającym postępy. Za smakowity finał dziękujemy cukierni Krystyna, dzięki której mogliśmy ostatnie okrążenie uczcić pysznym tortem.

Pragniemy podziękować też wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w przygotowanie Biegu470, a także wszystkim biegaczom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Przez te trzy dni, między uczestnikami Biegu470 zawiązała się pewnego rodzaju mała społeczność – mieliśmy okazję lepiej poznać się zarówno na trasie, jak i czekając na swoją kolej, czy nadzorując zmiany przy stoliku. Aby nie stracić tej wspólnej energii i swoistego ducha biegania zachęcamy, aby „przedłużyć” naszą imprezę poprzez uczestnictwo w cotygodniowych treningach. W każdy wtorek i czwartek o godz. 20:15 wyruszamy spod Ratusza, aby wspólnie przebiec 5 lub 10 kilometrów. To może być świetny trening przed przyszłorocznym Biegiem…471? Kto wie…! 😉

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy na stronę: www.lubartowbiega.pl

 

Finałowy Bieg 470 w dniu 12 maja

 

  

Data opublikowania: 14:34, 13 maja 2013

Kategorie: Aktualności