O PUCHAR KURATORA OŚWIATY

Po raz kolejny lubartowskie Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja było miejscem zmagań szachistów. W poniedziałek 22 kwietnia rozegrano Wojewódzki Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna edycja skupiła na starcie 70 osób. Wśród startujących najwyżej rozstawionym zawodnikiem był m.in. Mistrz Polski Niesłyszących, Członek kadry Polski w XVI Olimpiadzie Szachowa Niesłyszących w Portugalii – Mateusz Łapaj

 

Zawody otworzył gospodarz obiektu – dyrektor II LO w Lubartowie Radosław Borzęcki; dyrektor MOSiR w Lubartowie Janusz Gierach oraz Prezes Lubelskiego Klubu Szachowego Zbigniew Pyda. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund przy czasie 15 min na zawodnika. W zawodach wzięło kilkanaście drużyn z terenu województwa lubelskiego: m.in.: Lublina, Chełma, Zamościa, Parczewa, Puław, Radzynia , Międzyrzeca czy Łukowa. Każda z drużyn składała się z 3 chłopców i jednej dziewczyny. Drużynowo zwyciężyło III LO im. Cypriana Kamila Norwida z Zamościa – 22 pkt; Drugie miejsce zajęło I LO im. Stanisław Staszica w Lublinie – 18 ,5 pkt. O trzecim miejscu zdecydowała punktacja pomocnicza – dwie drużyny zdobyły po 17 pkt. Ostatecznie trzecie miejsce przypadło dla III LO im. Unii Lubelskiej, czwarte dla II LO im. Piotra Firleja. Puchary, medale i nagrody wręczał zwycięzcom Burmistrz Miasta Lubartów Jerzy Bodziacki, który dokonał również aktu zamknięcia mistrzostw.

Wyniki indywidualne:
Chłopcy: Zwyciężył Jan Góra – 6,5 pkt z I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach; drugi był Mateusz Siwek z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie; trzeci Michał Bartoszek z III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (obaj po 6 pkt)

Dziewczęta: Zwyciężyła Katarzyna Różaniecka z III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu zdobywają 5.5 pkt; Druga była Alicja Bednarczyk z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, trzecia Monika Łapaj z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie (obie po 5 pkt.). Organizatorami turnieju byli: Lubelski Klub Szachowy, LUKS Lubartów – sekcja szachowa, II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie. Patron medialny nad wydarzeniem objęła redakcja Lubartowiaka. Fundatorem pucharów i medali był Lubelski Kurator Oświaty, zaś nagród rzeczowych Urząd Miasta Lubartów. Sędzią głównym był Zbigniew Pyda.
Pełne wyniki na http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_820/index.html

Tegoroczny turniej był bardzo mocno obsadzony, a kolejny już za rok.

  

  

Data opublikowania: 15:09, 25 kwietnia 2013

Kategorie: Aktualności