Rusza kolejny etap rewitalizacji centrum miasta

Konferencję rozpoczynającą projekt „Rewitalizacja centrum miasta Lubartowa – zagospodarowanie Rynku II” zorganizowano w Urzędzie Miasta Lubartów, w środę 20 marca. Wzięli w niej udział mieszkańcy, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz media.

 

Przebudowa chodników i ulic, modernizacja dawnej Hali Targowej – to prace, jakie samorząd Lubartowa planuje wykonać do końca 2014 roku. Konferencję rozpoczynającą projekt „Rewitalizacja centrum miasta Lubartowa – zagospodarowanie Rynku II” zorganizowano w środę 20 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Całkowita wartość projektu to ponad 8,5 mln zł. – Uzyskaliśmy wsparcie w kwocie ponad 5 milionów zł na to zadanie – mówił podczas konferencji Burmistrz Miasta Janusz Bodziacki. – W ramach rewitalizacji chcemy dokonać m.in. modernizacji wnętrza Hali Targowej, na potrzeby Lubartowskiego Ośrodka Kultury. – W związku z realizacją inwestycji, czekamy na uwagi mieszkańców, przedsiębiorców. Chcemy, aby przebiegała ona w jak najmniej uciążliwy dla nas wszystkich sposób, dlatego na bieżąco będziemy informować o podejmowanych przez nasz samorząd działaniach.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zreferowała Zofia Gorzel, Zastępca Naczelnika Wydziału Strategii Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM, która od początku nadzorowała prace przy rewitalizacji. – Będziemy kontynuować działania związane z rewitalizacją miasta, które zostały zainicjowane w roku 2003 – powiedziała. Zakres projektu obejmuje część centrum miasta z placem miejskim przy ul. Rynek II wraz z ulicami Kościuszki, Partyzancką, Ogrodową, Farną, Krótką, 11 Listopada, bez nazwy, Rynek II, Jana Pawła II, Berka Joselewicza, Armii Krajowej, Generała Orlicz-Dreszera oraz fragmenty ulic Ks. Szulca i Waryńskiego. Poddany rewitalizacji fragment historycznego lubartowskiego rynku leży w całości w obrębie ukształtowanego w okresie XVI-XVIII wieku układu urbanistycznego, wpisanego w rejestr zabytków województwa lubelskiego.

Miasto ogłosiło przetarg na realizację inwestycji. Oferenci mogą zgłaszać się do 8 kwietnia br.

Data opublikowania: 12:03, 26 marca 2013

Kategorie: Aktualności