Pierwszy krok do utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubartowie

We wtorek 5 marca w kinie „Lewart” zorganizowano z inicjatywy Urzędu Miasta Lubartów „Koncert na dwa świerszcze i wiatr”. W spotkaniu wzięli udział seniorzy z naszego miasta. Na scenie wystąpili: Chór Ziemi Lubartowskiej, Grupa Fireshow „Antares” oraz Kapela Ludowa „Lubartowiacy”. Po koncercie Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, poinformował zebranych o planach utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubartowie.

– Chcemy aby ta inicjatywa, do której zapraszamy państwa, była dobrem, jakim będziemy się dzielili – mówił burmistrz. – Właśnie w czasie, w którym nie jesteście czynni zawodowo. Chcemy, aby osoby które mają talenty, nie zamknęły tego dobra w czterech ścianach, ale wyszły na spotkanie z drugim człowiekiem. Jest wiele głosów od Państwa, aby jednostki miejskie ułatwiały organizowanie takich spotkań.

Osoby, które chcą dołączyć do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, będą mogły pobierać deklaracje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza przy ul. Lubelskiej 36, która ma być jego siedzibą. Wstępny termin złożenia deklaracji to 5 maja. Kolejne spotkanie w sprawie utworzenia, planowane jest połowie maja.

– Mam nadzieję, że jesienią 2013 roku usłyszymy w Lubartowie Gaudeamus igitur – powiedziała podczas spotkania Ewa Sędzimierz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM. – Do działania chcemy zaangażować zarówno Miejską Bibliotekę, Lubartowski Ośrodek Kultury, MOSiR jak i inne jednostki. Niewykluczone, że zostanie powołane stowarzyszenie.

W Polsce jest blisko 110 UTW skupiających blisko 25 tys. słuchaczy

Data opublikowania: 10:03, 8 marca 2013

Kategorie: Aktualności