Miasto parking, kolej przystanki – wspólnie !

Duży parking na 500 samochodów  i dwa dodatkowe przystanki władze Lubartowa proponują aby PKP rozbudowało infrastrukturę przystankową aż do północnych rejonów miasta.  Samorząd dołoży parking dla pasażerów, którzy przesiadać się będą z samochodów do szynobusów.

To wszystko przyczynić się ma do zwiększenia liczby pasażerów na linii Lubartów – Lublin , której modernizacja zakończy się w marcu przyszłego roku – powiedział w rozmowie z „Lubartowiakiem” burmistrz Janusz Bodziacki. Burmistrz spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami PKP. – Podczas rozmów uzyskałem zapewnienie, że PKP wystąpią do swojego zarządu w Warszawie o środki na zmodernizowanie dalszego odcinka linii kolejowej. Tak, aby powstały dwa dodatkowe przystanki.  Burmistrz odniósł się również to publikacj na ten temat: 

Przeczytałem pewnym medium tytuł, że “Miasto nie dopłaci do peronów”. Nikt tego nie oczekiwał od Miasta  abyśmy budowali perony, bo to jest infrastruktura PKP. Natomiast dostrzegając ,potrzeby podróznych i to że w samym projekcie unijnym realizowanym przez Urząd Marszałkowski trzeba będzie pokazać rezultat modernizacji, czyli wykazać ilość podróżnych zaoferowaliśmy budowę dużego parkingu . Jesteśmy przekonani, że jeśli uda się utworzyć kolejne przystanki w Lubartowie plus parking, to w sposób znaczący zwiększy się ilość podróżnych i ich wygoda.

Pierwsze szynobusy na trasie z lublina do Lubartowa pojechać mogą już kwietniu przyszłego roku. Trasę pokonają w ciągu 25 minut a bilety maja być konkrecyjne cenowo do autobusowych.   

 

 

Data opublikowania: 12:11, 8 listopada 2012

Kategorie: Aktualności