d

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA LUBARTÓW

Lotna Premia Tour de Pologne w Lubartowie 

4 sierpnia kolarze wjadą do Lubartowa od krajowej 19-ki, dalej ulicami Kleeberga, Słowackiego, Rynek I, Lubelską, Al. Tysiąclecia, Szaniawskiego, Lipową, Nowodworską, drugą nitką Al. Tysiąclecia, i dalej Lubelską do ronda w Łucce. Przyjazd kolarzy spodziewany jest od godziny 16:24 do 16:50 – zależnie od tempa jazdy. Podobnie jak w ubiegłym roku peleton poprzedzi ekipa reklamowo – sponsorska.

 


 

Transmisję wyścigu realizowaną przez TVP i Eurosport będzie można oglądać na telebimie ustawiony na placu przy ul. Jana Pawła II. Ekran o wymiar ach 400X300 cm zainstalowany będzie już w godzinach porannych. Do chwili rozpoczęcia bezpośredniej transmisji z trasy III etapu na telebimie można będzie oglądać materiały o wyścigu i relacje z II etapu.  

Wideo: Tour de Pologne 2009


Informacja o utrudnieniach w ruchu w dniu 4 sierpnia 2009

W najbliższy wtorek 4 sierpnia przez Lubartów przejdzie wyścig kolarski  Tour de Pologne. Do Lubartowa kolarze wjadą od strony Firleja ulicą Gen. Kleeberga. Od godziny 15:30 zamknięty zostanie ruch ulicami Słowackiego, Lubelską, Tysiąclecia, Szaniawskiego, Lipową, Gazową, Nowodworską. Możliwość przejazdu przez miasto wznowiona zostanie kilkanaście minut po przejeździe ostatnich zawodników. Organizatorzy przepraszają wszystkich mieszkańców i gości za utrudnienia w ruchu, jakie towarzyszyć będą wyścigowi. Jednocześnie apelują o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych, a szczególnie o nie parkowanie samochodów wzdłuż trasy przejazdu wyścigu.


Prezentujemy Mapę trasy przejazdu III Etapu TDP przez Lubartów

 


Plakat Lotna Premia III Etapu 66 TDP w Lubartowie 

 

 


Atrakcje i utrudnienia 

Zmagania kolarzy podczas III etapu Tour de Pologne mieszkańcy Lubartowa będą mogli oglądać na telebimie ustawionym w centrum miasta. Od południa prezentowane będą materiały poświęcone wyścigowi a wśród nich również zapis ubiegłorocznej premii w Lubartowie i przejazdu kolarzy przez miasto. Ponadto od rana na placu przy ul. Jana Pawła II; dmuchane zabawki dla dzieci a po południu koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej.  W związku z przejazdem  kolarzy od godziny 15:30 zamknięty zostanie ruch ulicami Kleeberga, Słowackiego, Lubelską, Tysiąclecia, Szaniawskiego, Lipową, Gazową, Nowodworską. Możliwość przejazdu przez miasto wznowiona zostanie kilkanaście minut po przejeździe ostatnich zawodników.

 


 

 


Data opublikowania: 13:07, 15 października 2012

Kategorie: Komunikaty