RAF -Trwają przygotowania

Rock Alert Festiwal jest imprezą, która od 2005 roku wpisuje się w kalendarz wydarzeń w mieście. Co roku przed gwiazdą wieczoru ma miejsce przegląd młodych kapel rockowych, które chcą zaistnieć na dużej scenie muzycznej.

Tegoroczny RAF zaplanowany jest na 15 września od godz. 16.00 w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej.  – Zbieramy zgłoszenia na Rock Alert Festiwal. Czekamy na to do 2 września – mówi koordynator imprezy Konrad Lisek. – W tym roku gwiazdą będzie Lao Che. Wystąpi też ubiegłoroczny laureat, lubartowski zespół MEM.
Lubartowski Ośrodek Kultury organizując imprezę, chce poszukiwać i promować młode talenty. W Festiwalu mogą brać udział zespoły i soliści wykonujący autorską muzykę rockową i jednocześnie nie mają podpisanego kontraktu fonograficznego lub nagranej profesjonalnej płyty. Jury, w skład którego wchodzą znani muzycy i dziennikarze muzyczni, wyłania spośród kapel zwycięzcę. Otrzymuje on nagrodę pieniężną na dalszy rozwój zespołu. Niektóre z zespołów po prezentacji na RAF, grają dziś obok największych gwiazd polskiego rocka.

Data opublikowania: 13:08, 31 sierpnia 2012

Kategorie: Aktualności