Super plac zabaw

Nowoczesny plac zbaw z bezpiecznymi zabawkami i nawierzchnią został oddany do użytku w Szkole Podstawowej nr 1  Lubartowie.

Pajączki, huśtawki i zjeżdżalnie od razu przypadły do gustu najmłodszym. To nie jest zwykły plac zabaw jakie widujemy na osiedlach mieszkaniowych,  wszystkie zabawki posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Cały plac wokół zabawek pokryty został specjalnym gumo podobnym tworzywem, które amortyzuje upadek dziecka nawet z wysokości 160 centymetrów. Wart 200 tysięcy złotych plac zabaw powstał w ramach programu „Radosna Szkoła” który ułatwić ma adaptację szkolną dzieci najmłodszych klas. W połowie sfinansowało go Ministerstwo Edukacji i Samorząd Lubartowa.
Dzięki programowi Radosna szkoła najmłodsi uczniowie mają mieć stworzone odpowiednie warunki aby pewną część czasu spędzać na świeżym powietrzu, aby mogły wykorzystać swoje naturalne zdolności, naturalną potrzebę ruchu ucząc się w szkole także przez zabawę. Dotychczas zabawki edukacyjne i place zabaw stanowiły standardowe wyposażenie tradycyjnych przedszkoli, ale w szkołach i niektórych oddziałach przedszkolnych przy szkołach ich brakowało.

Data opublikowania: 07:09, 22 września 2011

Kategorie: Aktualności