Lubartów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Tereny Inwestycyjne przy ul. Gazowej zostały włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec.

Decyzja o poszerzeniu Mieleckiej  SSE o Lubartowską Podstrefę podjął 13 września 2011 roku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, zmieniając rozporządzenie w sprawie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej. Akt ten rozszerza obszar  Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec o nowe lokalizacje, w tym o tereny inwestycyjne położone w Lubartowie przy ul. Gazowej. Podstrefa Lubartów obejmuje 19,77 ha. Stanowi to jednolity obszar inwestycyjny podzielony na 5 samodzielnych działek.
 
Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC powstała jako pierwsza w Polsce w 1995 r. SSE EURO-PARK MIELEC jest obszarem o wyjątkowych dla przedsiębiorców warunkach do szybkiego zwrotu inwestycji i efektywnego gospodarowania, oferującym wieloletnie ulgi podatkowe i udogodnienia.

Zlokalizowana głównie w południowo-wschodniej części Polski, ma w zasięgu wschodzące rynki zbytu, a także niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Strefą zarządza Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. – aktywny i doświadczony partner rządu w transformowaniu polskiej gospodarki.
Łączny obszar SSE EURO-PARK MIELEC wynosi 1246,0021 ha. W skład SSE EURO-PARK MIELEC wchodzą tereny zlokalizowane w 27 Podstrefach.

Data opublikowania: 09:09, 22 września 2011

Kategorie: Aktualności