Prymas Polski odwiedził Urząd Miasta Lubartów

„Z wielką radością nawiedzam miasto Lubartów.
Dziękuje Panu generałowi Januszowi Lalka i Panu Burmistrzowi  za zaproszenie. Niech Bóg wspomaga wszystkich mieszkańców
Szczęść Boże
Józef Kardynał Glemp
Prymas senior
26 VII 2011.”

Tymi słowami Jego Eminencja kardynał Józef Glemp, Prymas wpisał się do Księgi Pamiątkowej Urzędu Miasta Lubartów w dniu 26 lipca 2011 roku. Podczas historycznej wizyty. J. E. Prymasowi towarzyszyli ks. biskup Archidiecezji Lubelskiej Mieczysław Cisło oraz Szef Inżynierii Wojskowej Sztabu Generalnego WP gen. Dyw. Janusz Lalka z małżonką. Gości powitał Burmistrz Miasta Lubartów – Janusz Bodziacki wraz z pracownikami urzędu. Następnie w sali konferencyjnej odbyło się krótkie spotkanie z pracownikami Urzędu Miasta.

Po spotkaniu w asyście Władz Miasta Prymas udał się do Bazyliki św. Anny, gdzie o godzinie 12:00 przewodniczył uroczystej Eucharystii odpustowej.
W trakcie wizyty J. E. Kardynał mówił o Ziemi Lubartowskiej:
„…Te Ziemie, to nie tylko Zamoyski, nie tylko Batory i nie tylko ta przeszłość napełniona barokiem, wspaniałymi świątyniami, ale to jest także żyzna ziemia wydająca na świat wielkich ludzi, o której opowiadał Prymas Wyszyński…”.

Na ręce Burmistrza ks. Kardynał złożył życzenia mieszkańcom Lubartowa: „…Chciałbym ze swojej strony życzyć pięknego rozwoju, a piękny rozwój to jest wtedy, kiedy jest harmonia, wzajemne zrozumienie, pomoc, wizja przyszłości, takiej, która właśnie odpowiada temu, że jesteśmy Polakami, że umiemy kochać naszą przeszłość i nie lękamy się budować przyszłość…”

Był to szczególny dzień dla Miasta i z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Lubartowa.

Data opublikowania: 23:07, 27 lipca 2011

Kategorie: Aktualności