Apel Burmistrza w sparwie poradni neurologicznej

Pan
ANDRZEJ KOWALIK
Dyrektor Lubelskiego
Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia
w Lublinie

Szanowny Panie Dyrektorze w trosce o mieszkańców Miasta jestem zaskoczony decyzją NFZ nie przyznającą kontraktu Poradni Neurologicznej SP ZOZ w Lubartowie.

    Od ponad 30 lat Poradnia Neurologiczna funkcjonuje w strukturach Szpitala Powiatowego w Lubartowie zapewniając opiekę ambulatoryjną chorym z rejonu powiatu lubartowskiego. Kontrakt z NFZ wynosił ok. 30.000 pkt rocznie. Poradnia pracowała 5 dni w tygodniu, świadczeń udzielało 5 lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. W roku bieżącym szpital zakupił tomograf komputerowy współfinansowany przez samorządy gminne, który podnosi poziom usług medycznych, w szpitalu funkcjonują inne poradnie specjalistyczne, pracownia RTG, EEG oraz laboratorium do których jest łatwy dostęp dla pacjentów ruchowo niesprawnych. Pozbawienie kontraktu Poradni Neurologicznej w Lubartowie doprowadzi do osłabienia opieki nad osobami chorymi neurologicznie i spowoduje bardzo duże niezadowolenie wśród mieszkańców naszego miasta i powiatu.

    Lubartów jest węzłem komunikacyjnym można tu łatwo dojechać z różnych okolic powiatu. Według informacji, które uzyskałem kontrakt od 1 stycznia 2011 roku otrzymały poradnie w Parczewie i Ostrowie Lubelskim. Oba te miasta oddalone są od Lubartowa  o ponad 20 km i dojazd do nich jest trudny ze względu na niedostosowane rozkłady jazdy.

    W imieniu Mieszkańców Miasta Lubartowa apeluję do Pana o ponowne przeanalizowanie podjętej decyzji i udzielenie kontraktu dla Poradni Neurologicznej w Lubartowie.

                                                Z poważaniem

                                          Burmistrza Miasta Lubartów

                                            (-) Janusz Bodziacki

Data opublikowania: 14:12, 31 grudnia 2010

Kategorie: Aktualności