Rowerowy rekord

Kolejny raz pobito rekord uczestnictwa. W lubartowskim XVII Święcie Roweru, które odbyło się w niedzielę 4 lipca wzięło udział aż 7135 osób, czyli blisko dwa tysiące więcej niż przed rokiem!

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji. Można było wyruszać na trzy trasy, o długości 17 i 34 km.  Każdy, kto minimum raz pokonał dowolną trasę, otrzymał pamiątkowe – koszulkę i dyplom. Z trudami rowerowej jazdy zmagali się rowerzyści w wieku od lat 4 do 83. Pokonywali oni trasy na różnego rodzaju pojazdach od zwykłych „górali” i składaków, poprzez profesjonalne rowery wyścigowe, aż do pojazdów nietypowych typu riksza, tandem, przyczepki rowerowe.
Po wysiłku fizycznym można było wzmocnić się pyszną, sycącą grochówką. Prezentowała
się orkiestra dęta też Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. Swój kunszt pokazali też członkowie Lubelskiej Grupy Akrobatycznej, a ich głównym punktem pokazowym był oczywiście rower i jego możliwości. Była też okazja bezpośredniego kontaktu ze znanymi osobami. Do Lubartowa przyjechał popularny aktor Zbigniew Buczkowski, który w towarzystwie m.in. Janusza Pożaka przejechał jedno okrążenie 17-kilometrowej trasy. Jak co roku rowerowe konkursy sprawnościowe poprowadził dziennikarz radiowej „Trójki” Henryk Sytner. Święto Roweru było współfinansowane z budżetu miasta Lubartów

Data opublikowania: 17:07, 24 lipca 2010

Kategorie: Aktualności