Aktywizacja przedsiębiorców

Przedsiębiorcy lubartowscy poszerzyli swoją wiedzę na temat możliwości pozyskiwania dotacji z UE.

W dniu 03.12.2009 o godz. 11.00 w  Urzędzie Miasta w Lubartowie odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców z miasta i gminy Lubartów pn.: „Dotacje UE dla przedsiębiorstw z województwa lubelskiego na lata 2007-2013”. Wzięło w nim udział 15 przedstawicieli lubartowskich firm. Organizatorem spotkania był Urząd Miasta Lubartów i firma doradczo-szkoleniowa z Warszawy Consulting4u, mająca duże doświadczenie w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych i pisania wniosków projektowych.
 W trakcie spotkania przedsiębiorcom przedstawione zostały najważniejsze programy inwestycyjne takie jak  POIG, RPO WL, PROW,  a także niezbędne informacje o tym jakie kryteria musi spełnić firma by ubiegać się o dotacje i jakie dokumenty musi przygotować. Uczestnicy spotkania pytali również o dotacje dla firm, które dopiero wchodzą na rynek. Konferencja obrała charakter typowo informacyjny i miała na celu aktywizację środowiska przedsiębiorców z miasta i okolic Lubartowa.
 Każdy z uczestników dostał materiały szkoleniowe z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych, a na zakończenie spotkania firma Consulting4u rozdała imienne certyfikaty uczestnictwa wszystkim przedsiębiorcom.
Szkolenie było współfinansowane ze środków  budżetu Państwa oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Data opublikowania: 14:12, 9 grudnia 2009

Kategorie: Aktualności