Plan na nowe ”schetynówki”

Miasto Lubartów wspólnie z powiatem i gminą wystąpią o środki z tzw. schetynówek. Samorządy wspólnie chcą przebudować ciąg ulic Słowackiego, Rynek Ii Lubelska.

W ciągu doby przejeżdża tędy ponad 12 tysięcy pojazdów. Na remont, który kosztował będzie około 3 milionów złotych Starostwo dołoży 300 tysięcy złotych, gmina 100 tys. Inwestycję wspomoże też PSS Społem. Natomiast kwotą 700 tysięcy złotych miasto wesprze samorząd powiatowy w remoncie ulicy Nowodworskiej. Ulica ta choć znajduje się na terenie miasta, jest drogą powiatową, a wypowiedzi kierowców pytanych o stan jej nawierzchni, nie nadają się do publikacji. Nowodworską przejeżdża obecnie cały ruch ciężki do położonych w ich okolicach zakładów. Zaprawki zrobione na tych ulicach, związane z dwukrotnym przejazdem wyścigu „Tour de Pologne”
przez miasto, mające raczej kosmetyczny charakter, już nie wystarczają. Koszt całości inwestycji ma wynieść około 2,8 mln zł., 50% pochodzić ma ze środków budżetu państwa, w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011” tzw. „schetynówek”. Do pozostałej części 1/2 dołoży miasto.

Data opublikowania: 09:10, 6 października 2009

Kategorie: Aktualności