Ku pamięci i dla życia

Około trzech tysięcy osób wzięło udział w koncercie zorganizowanym dla upamiętnienia III rocznicy śmierci Jana Pawła II. Koncert zorganizowała Parafia św. Anny wraz z Europejską Fundacją Honorowych Dawców Krwi. Podczas jego trwania zbierano pieniądze dla Lubartowskiego Hospicjum im. ks. prałata Andrzeja Tokarzewskiego.

 Na ten cel wolontariuszom udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych. Zbierano również środki na zakup specjalistycznego autobusu, w którym będzie można oddawać krew. Gwiazdą wieczoru był
Wielki Chór Lubartowski, w którego skład weszło ponad 100 osób. W koncercie wystąpił też Mietek Szcześniak, który zaskarbił sobie sympatię lubartowskiej publiczności. Przez tydzień poprzedzający koncert trwała akcja honorowego oddawania krwi, prowadzona przez organizatorów i Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Lubartowie. Około 130 osób oddało krew, w większości była to młodzież, uczniowie lubartowskich szkół średnich. Udało się zebrać około 50 litrów krwi. Jak podkreślali organizatorzy akcji – to jest naprawdę wielkie osiągnięcie. W trakcie koncertu zbierano środki na zakup autobusu, w którym można będzie oddawać krew i który będzie zakupiony już w październiku tego roku. Tydzień pamięci o Ojcu Świętym i jego kulminacja zakończyły się adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 21.37, minutą ciszy i modlitwą o beatyfikacje Jana Pawła II. Błogosławieństwa zebranym udzielił Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej ks. Artur Niziński. Następnie uczestnicy uroczystości pod przewodnictwem ks. biskupa procesyjnie odprowadzili Najświętszy Sakrament do Kościoła św. Anny.

Data opublikowania: 10:44, 18 kwietnia 2008

Kategorie: Aktualności