Piękny jubileusz

Niecodziennie spotyka się pary małżeńskie, które przezyły ze sobą pół wieku. Właśnie z tej okazji w Urzędzie Miasta spotkało się osiem par, które 50 lat temu wstąpiły w związek mażeński.

Pięćdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień… Pół wieku… Pięćdziesiąt lat złożyło się na wspólnie przeżyte lata, miesiące, tygodnie, dni, godziny, minuty, sekundy… 4 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Lubartowie państwo: Helena i Julian Romańscy, Janina i Edward Zarzyccy, Janina i Henryk Choduniowie, Krystyna i Marian Nowakowie, Eugenia i Jan Liskowie, Wanda i Michał Mazurkowie, Feliksa i Roman Klimkowie, Adamina i Władysław Chołudziukowie, zostali odznaczeni medalami “ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE
MAŁŻEŃSKIE”. Odznaczenia te przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Lubartów − Jerzy Zwoliński. W uroczystości wziął udział również Janusz Bodziacki − Wójt Gminy Lubartów, z rąk którego jubilaci otrzymali księgi pamiątkowe. Jubileusz 50−lecia pożycia małżeńskiego uświetniła kapela ZPiT „Lubartowiacy”.

Data opublikowania: 10:11, 29 listopada 2007

Kategorie: Aktualności