Hejnał Lubartowa doceniony

Wśród 22 odtrąbionych podczas XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów w Lublinie hejnałów już tradycyjnie znalazł się znany mieszkańcom Lubartowa hejnał miejski, odgrywany codziennie w południe z wieży lubartowskiego ratusza.

Impreza od początku swego istnienia ma charakter przeglądu, nie występuje tu żadna rywalizacja. Jak podkreślają organizatorzy, trudno byłoby stawać w szranki z hejnałem krakowskim czy rywalizować innym miastom z hejnałem
lubelskim, skoro przegląd odbywa się w kozim grodzie. Mimo to godnym podkreślenia jest występ lubartowskich hejnalistów Tadeusza i Wiesława Poździków i Marcina Bednarskiego, których kunszt nagradzany jest corocznymi zaproszeniami na tę prestiżową i znaną już w całej Polsce imprezę. W ub. roku hejnaliści gościli w Lubartowie, dając na miejscu pokaz swego kunsztu. W tym roku odwiedzili kolejne „hejnałowe” miasto, a mianowicie Krasnystaw. Tam wykonane została pamiątkow afotografia. Pomysłodawcą i głównym organizatorem od samego początku jest Władysław Stefan Grzyb, kanclerz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Hejnałów Miejskich z siedzibą w Lublinie.

Data opublikowania: 15:08, 29 sierpnia 2007

Kategorie: Aktualności