Tragiczny finał poszukiwań Pawła

Policjanci odnaleźli zwłoki 28-letniego mieszkańca Lubartowa. Zaginiony mężczyzna od poniedziałku poszukiwany był przez Policję. Ciało 28-latka zakopane było w lesie w na terenie powiatu parczewskiego. Intensywna praca policjantów pracujących nad sprawą, operacyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania zabójców Pawła. Grozi im dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Dzisiaj w nocy (11 na 12 lipca) policjanci odnaleźli zwłoki 28-letniego mieszkańca Lubartowa. Mężczyzna od poniedziałku poszukiwany był przez policję. Ostatni raz rodzina miała z nim kontakt 6 lipca wieczorem. Przez dwa dni bliscy Pawła sami poszukiwali zaginionego. Sprawdzali szpitale, krąg znajomych oraz rodzinę. Niestety bez rezultatu. W poniedziałek rano zgłoszenie o zaginięciu przyjęli lubartowscy policjanci, którzy rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Do działań zaangażowani zostali także policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo- Śledczego KWP w Lublinie. Rozesłane zostały komunikaty za zaginionym. Policjanci sprawdzali każdą informację, każdy sygnał, który mógł doprowadzić do odnalezienia mężczyzny.
We wtorek rano na jednej z ulic Lublina odnaleziony został samochód 28-latka. Zaparkowane przy ul. Porzeczkowej auto nie nosiło śladów włamania, jednak widoczne w nim były ślady krwi. Pracujący nad sprawą policjanci krok po kroku, minuta po minucie starali się odtworzyć ostatnie godziny piątkowego wieczoru, kiedy to ostatni raz widziany był Paweł. Analizowali ślady, przesłuchiwali świadków. Operacyjne ustalenia doprowadziły policjantów do dwóch mieszkańców Lubartowa w wieku 21 i 28 lat. 10 lipca zostali oni zatrzymani Lubartowie. Jeden z nich 21-letni Krzysztof P. pracował razem z ofiarą. Zatrzymani byli już wcześniej notowani przez Policję. 21-latek ma na swoim koncie paserstwo, z kolei 28-letni Paweł G. oszustwo.
 
 
Śledczy odtworzyli tragiczny przebieg piątkowych wydarzeń. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania na chwilę obecną nie możemy podać szczegółów dotyczących zabójstwa 28 letniego Pawła M. Jego rodzina, na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, została objęta pomocą psychologiczną przez pracowników Centrum Interwencji Kryzysowych w Lublinie.
 
Zatrzymani doprowadzeni zostaną do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za zabójstwo grozi im dożywotnia kara pozbawienia wolności.

żródło: KWP Lublin

Data opublikowania: 18:07, 12 lipca 2007

Kategorie: Aktualności