Odpust u św. Anny

Kult świętej Anny na ziemiach lubartowskich rozpoczął się w XVI wieku. Od tego czasu Lubartów stał się miejscem szczególnej czci. 25 i 26 lipca Parafia św. Anny obchodzi doroczny odpust

Uroczystości rozpoczęły się 25 lipca o 20.00, podczas których ulicami miasta przeszła procesja z figurą św. Anny. 26 lipca o godz. 9.00 odprawiono zaś Mszę Św. w intencji dzieci i rodzin. Kulminacją była msza św. o godz. 12.00 odprawiona pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Józefa Życińskiego. W homilii mówił m.in.: o patronce rodzin, o roli człowieka w ówczesnym świecie. O sakramencie małżeństwa i jego znaczeniu. Arcybiskup wspomniał również o szacunku młodszych pokoleń do starszych i kulturze wychowania, bez której świat się zatraci. Mówił również o zagrożeniach, jakie niesie ówczesny świat – o alkoholoźmie i narkomani, która coraz częściej dotyka młodzież. A sprzyjają temu sami właściciele lokali, którzy chcą jak najszybciej osiągnąć zyski.
Po kazaniu na ręce arcybiskupa przekazano również dary. Wśród nich m.in.: dar ołtarza naszej Parafii – przepiękną monstrancję przeznaczoną do wystawiania Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wiecznej Adoracji. Po jej poświęceniu odbyła się procesja wokół Sanktuarium św. Anny.

Data opublikowania: 13:08, 25 sierpnia 2006

Kategorie: Aktualności