Apel o pomoc w przetrwaniu zimy

W naszym województwie doszło w nocy z 23 na 24 stycznia do kolejnego, 22 już przypadku śmierci spowodowanej wychłodzeniem organizmu. Na terenie naszego powiatu śmierć z przyczyny wyziębienia w nocy z 24 na 25 grudnia ubiegłego roku przed drzwiami własnego domu w miejscowości Talczyn gmina Kock poniósł mężczyzna który wcześniej pił alkohol.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie policji informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy osobom bezdomnym. Pamiętajmy, że jeden telefon może ocalić ludzkie życie. Tylko w powiecie lubartowskim w ciągu doby z 22 na 23 stycznia policjanci uratowali przed wychłodzeniem trzech mężczyzn. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy skutki mogłyby okazać się tragiczne.
Policjanci z Niedźwiady podczas kontroli miejsc zamieszkujących przez osoby samotne oraz z różnych przyczyn narażonych na wychłodzenie w jednym z mieszkań w Brzeźnicy Bychawskiej odnaleźli 32-letniego mężczyznę. – mówi komisarz Artur Marczuk oficer prasowy KPP w Lubartowie – Był kompletnie pijany.

Przypominamy apel burmistrza Jerzego Zwolińskiego o pomoc osobom potrzebujacym w tym trudnym okresie.

 

Data opublikowania: 15:10, 31 stycznia 2006

Kategorie: Aktualności