Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość Nadeszła upragniona wolność.

Lubartowskie obchody rozpoczęły się w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów II LO im. Piotra Firleja. Po niej odprawiona została koncelebrowana msza św. za Ojczyznę. Następnie uczestnicy obchodów udali się pod klasztor Ojców Kapucynów gdzie złożono wieńce pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego. W imieniu mieszkańcowi miasta wieniec złożyli Burmistrz Jerzy Zwoliński i Przewodniczący Rady Miasta Marek Pankowski. W imieniu mieszkańców gminy Wójt Janusz Bodziacki i Przewodniczący Rady Gminy Antoni Szczepaniak. W imieniu mieszkańców powiatu Starosta Marian Starownik i Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Kijek.
Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli również przedstawiciele partii politycznych, organizacji społecznych i religijnych firm, instytucji i szkół z terenu Lubartowa i okolic. 

Data opublikowania: 14:12, 5 grudnia 2005

Kategorie: Aktualności