Charytatywny mecz

Stadion „Lewartu” gościł piłkarzy drużyn księży i urzędników rogrywających charytatywny mecz piłki nożnej. Dochód przeznaczono na obiady, pomoce naukowe i podręczniki szkolne dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

Drużyna duchownych pod wodzą ks. Marka Gątarza z Parafii św. Anny
składała się z zawodników nie tylko z  naszego miasta, ale także z Lublina, Bełżyc, Wojsławic, Niedrzwicy, Tarnogóry, Wilkowa, Chodla, Poniatowej, Karczmisk i Rudna.Ekipę Urzędników z Urzędu Miasta Lubartów i Starostwa Powiatowego wzmocnioną przez pracowników jednostek podległych: szkół, ZGK, Policji oraz Urzędu Marszałkowskiego poprowadził do boju Robert Polichańczuk.
Emocji sportowych nie brakowało, a po zaciętej i wyrównanej walce wygrała drużyna Księży 4:1 (do przerwy 2:0). Zdobywcami goli dla zwycięzców byli :
ks. Andrzej Sarna (Karczmiska), ks. Wiesław Nowicki (Rudno), ks. Mirosław Piątek (Lublin) i ks. Andrzej Jargieło (Bełżyce), a dla pokonanych Tomasz Grodek z Urzędu Marszałkowskiego. Mecz rozegrano w ramach akcji charytatywnej zainicjowanej i przeprowadzonej przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „SKAŁA” działającego przy Parafii św. Anny. Podczas gry zbierane były pieniądze na obiady, pomoce szkolne i podręczniki dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących wsparcia. Ofiarność przybyłych na mecz kibiców (w liczbie ok.1,5 tys.) była bardzo duża – zebrano ponad  3.200 zł. W przerwie spotkania odbyła się licytacja piłki z podpisami zawodników obu drużyn, a zwycięzcą licytacji został Ks. Prałat Andrzej Tokarzewski.

Data opublikowania: 21:10, 14 października 2005

Kategorie: Aktualności