Znamy najpopularniejszego sportowca

Ósmy plebiscyt na 10. Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa przeszedł do historii.

W tym roku czytelnicy mogli wybierać swojego faworyta spośród 24 kandydatów, których sylwetki publikowaliśmy w 31(279) numerze „Lubartowiaka”. Czytelnicy, którzy chcieli wziąć udział w zabawie, mogli głosować na kuponach drukowanych w czterech kolejnych numerach dwutygodnika. W tym roku plebiscyt przebiegał dwuetapowo – przez dwa kolejne wydania redakcja czekała na nominacje do finału, zaś w kolejnych czytelnicy głosowali na sportowców zakwalifikowanych do Złotej Dziesiątki – zgodnie z regulaminem.
Wszystko wyjaśniło się 7 lutego, na corocznym Balu Sportowca który odbył się tradycyjnie w Lubartowskim Ośrodku Kultury.
Zwycięzcą tegorocznej edycji plebiscytu został Rafał Włoch (taekwon-do), który uzyskał 3691 pkt. Jego trenerem jest Jerzy Jedut. Rafał jest aktualnym Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w technikach specjalnych. Zdobył dwa pierwsze miejsca – w technikach i walkach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych. Taekwon-do trenuje od pięciu lat. Za zajęcie I miejsca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, która została ufundowana przez Urząd Miasta w Lubartowie.

Drugie miejsce zdobyły Tomasz Olek – 3349 pkt. (taekwon-do). Ma 19 lat (trener Jarosław Suska). Wicemistrz Polski Juniorów 2003, drugie miejsce w układach, drugie miejsce w walce do 70 kg. Ubiegłoroczny Mistrz Polski w układach formalnych w kategorii -”cup”. Uczeń I LO w Lubartowie. W nagrodę otrzymał zestaw kina domowego, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.
Trzecie miejsce zdobył Artur Bartkowicz – 3341 pkt. (taekwon-do). Urodzony w 1990, trenuje od półtora roku. (trener Jerzy Jedut). Zdobywca złotego medalu za techniki specjalne w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz brązowego medalu w układach. Został najlepszym zawodnikiem ww. zawodów wśród chłopców. Trenuje również kolarstwo w klubie Start Lublin. Nagrodę za zdobycie III miejsca w naszym Plebiscycie ufundowała Firma Ekoplast – odtwarzacz DVD.
Na czwartej pozycji znalazła się Kinga Antos – 3330 pkt. (taekwon-do). Urodzona w 1990 r. (trener Jerzy Jedut). Zwyciężczyni układów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Najlepsza zawodniczka tych mistrzostw wśród dziewcząt. Trenuje od trzech lat.
Piąte miejsce zajął Marcin Wronowski – 3316 pkt. (taekwon-do). Urodzony 1986 (trener Jarosław Suska). Aktualny Mistrz Polski Juniorów i Seniorów w układach. Trenuje od 1997 r. W ubiegłym roku zajął III m-ce w juniorach młodszych.
Szóste miejsce zajął Piotr Kitliński – 3294 pkt. (lekkoatletyka). Urodzony w 1972 r. Z zawodu nauczyciel w-f i historii. Zawodnik Nefryt Lubartów. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy w Canicrossie. III miejsce w Mistrzostwach Świata w Canicrossie – Hiszpania 2003. Czołowy biegacz w Polsce Środkowo – Wschodniej. Ubiegłoroczny Wicemistrz w Grand Prix Polski Środkowo -Wschodniej. Dodajmy, że w ubiegłorocznej edycji plebiscytu zajął II miejsce Na siódmej pozycji uplasował się Paweł Aftyka – 3214 pkt. (lekkoatletyka). Urodzony w 1988 r (trener Wiesław Nowak) Zawodnik Nefryt Lubartów. Trenuje od czterech lat. Zdobył I miejsce w Mistrzostwach Europy w Canicrossie w kategorii do lat 15, II w Grand Prix w Biegach Ulicznych Polski Środkowo -Wschodniej 2003. Mistrz powiatu w biegach przełajowych.
Ósme miejsce zdobyła Monika Olek – 3200 pkt. (taekwon-do). Ma 17 lat (trener Jarosław Suska). Aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów. Członkini Kadry Polski Juniorów. W ubiegłym roku Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w walkach indywidualnych w kat – 57 kg. Uczennica I LO w Lubartowie.
Dziewiąte miejsce zdobył Jakub Kurlak – 3058 pkt. (szachy). Urodzony w 1994. Zawodnik LUKS Lubartów. Mistrz Województwa 2003 w Szachach Szybkich, Wicemistrz Województwa w Szachach (na dystansie 2 godziny na zawodnika), V miejsce na Mistrzostwach Międzywojewódzkich w Białymstoku – eliminacjach do Mistrzostw Polski. Na ww. turnieju wypełnił normy na III kategorię szachową. Zdobył II miejsce podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Lubartowskiej Spółdzielczości. Trenuje w Lubartowskim Ośrodku Kultury.
Złotą Dziesiątkę zamyka Adrian Sowiński – 2712 pkt. Urodzony w 1990 r, (trener Wiesław Nowak). Zawodnik Nefryt Lubartów. Zdobywca II miejsca w Mistrzostwach Świata w Cannicrosie w kat 12-13 lat, I miejsca w Mistrzostwach Europy w Canicrossie w kategorii do lat 13, II w Grand Prix w Biegach Ulicznych i Przełajowych w swojej kategorii.
Wszyscy, ze Złotej Dziesiątki zostali uhonorowani statuetkami, dyplomami oraz kwiatami. Osiągnięcia sportowców niezaprzeczalnie są również zasługą ich trenerów – zostali oni również uhonorowani pamiątkowymi dyplomami – „Za trud przygotowania zawodników, wkład w rozwój lubartowskiego sportu oraz promocję miasta na sportowych arenach krajowych i międzynarodowych”

Tradycją stało się, że od kilku lat firma DEKAL funduje nagrodę dla najmłodszego uczestnika plebiscytu. W tym roku najmłodszym, bo mającym 9 lat, był Jakub Kurlak reprezentujący szachy. Otrzymał on radiomagnetofon.
W tym roku, po raz pierwszy postanowiono przyznać nagrodę dla najlepiej zapowiadającego się sportowca tzw. osobowość sportową. Wyboru dokonano ze wszystkich zgłoszonych do plebiscytu zawodników. Uznano że, nagroda powędruje w ręce Tomasza Józwika, od trzech lat trenującego kolarstwo w MKS „LEWART” Lubartów. Tomek dzięki swemu talentowi należy do grona najbardziej utalentowanych kolarzy młodego pokolenia. W minionym sezonie startował w kategorii junior młodszy. W 2003 roku odnotował rekordową w historii lubartowskiej sekcji kolarskiej ilość zwycięstw, aż 21 razy stawał na najwyższym podium. Do jego największych osiągnięć należą: trzy zwycięstwa w Pucharze Polski; czwarta lokata w klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski tytuł Mistrza Makroregionu oraz Okręgu w MTB i kolarstwie szosowym; cztery zwycięstwa w ogólnopolskich wyścigach kolarskich – etapowych m.in.: w Strzelcach Krajeńskich, w Wyścigu „Dookoła Podlasia”, w Wyścigu po Ziemi Lubartowskiej, w serii kryteriów pn. „Kolarskie Czwartki Warszawskie”. Nagrodę ufundowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – drukarkę komputerową oraz elektroniczny tłumacz językowy.

Ważnym punktem dla Czytelników Lubartowiaka było również losowanie nagrody – telewizora kolorowego – ufundowanego przez „Społem” PSS „Jedność”. Tradycyjnie, losowania kuponu dokonał zwycięzca plebiscytu – Rafał Włoch. Spośród 779 kuponów, które zostały dostarczone do redakcji, szczęśliwcem został Mariusz Wronowski z Lubartowa (prosimy o kontakt z redakcją). Nagrodę wręczy Prezes „Społem” PSS „Jedność” Grzegorz Poznański, 28 lutego (sobota) o godzinie 12:00 w holu DH. „Merkury”. Z tej okazji przewidziano liczne promocje, którym towarzyszyć będzie występ ZPiT „Lubartowiacy”.

Tego wieczoru, w bogatej części artystycznej zaprezentowali się: Konrad Winiarski, któremu towarzyszyli: Marcin Bartoszek – gitara basowa, Artur Jóźwiak – akordeon, Tomasz Skrzypek – fortepian, Leszek Lisek – tamburyn oraz Konrad Głowacki -gitara. Zespół ćwiczy od roku pod kierunkiem Zbigniewa Skrzypka w LOK; Zespół BANDEROLA w składzie: Grzegorz Kot -wokal, Piotr Łukasiewicz, Przemysław Gomuła – gitary, Adam Kamiński – gitara basowa, Dariusz Czuchryta – perkusja. Zespół działa przy LOK. Niewątpliwie gwiazdą tego wieczoru była również Anna Furtak (pracuje pod kierunkiem Grażyny Grymuzy przy MDK) – ubiegłoroczna stypendystka UM w Lubartowie, w której repertuarze znalazł się m.in.; „Dziwny jest ten świat”. Ponadto wystąpił zespół FREEDOM, który tworzą: Magdalena Sikora – śpiew i flet, Arkadiusz Chilczuk – bas, Dariusz Czuchryta – perkusja, Zbigniew Skrzypek – gitara. Na zakończenie wystąpiła Kapela ZPiT „Lubartowiacy”, z wiązanką pieśni biesiadnych.

Imprezę prowadzili: Małgorzata Szczepaniak i Jerzy Piekarczyk.

Imprezy tego typu nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc i hojność sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta w Lubartowie, Starostwo Powiatowe w Lubartowie, EKOPLAST Kwiatek, Firma DEKAL, Zakład Energetyczny LUBZEL Rejon Energetyczny Lubartów, Hurtownia ARTUS, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Lubartowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Zakład Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Kompleks Motoryzacyjny AKAN, Firma Inwood, Przedsiębiorstwo Budowy Mostów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Zakład Obsługi Biur TECH, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Salon Mody Ślubnej Profil, Coca Cola.
Plebiscyt na 10. Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa na stałe wszedł do kalendarza lubartowskich imprez. W ten karnawałowy wieczór spotkali się ludzie biznesu, polityki, kultury i sportu. Bal Sportowca tradycyjnie trwał do białego rana.

Data opublikowania: 18:05, 5 marca 2004

Kategorie: Aktualności