Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności

Spotkaliśmy przyjaciół z Hajdúdorog podczas Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

–Jesteśmy gotowi do współdziałania, a nawet poszerzenia współpracy naszych miast - powiedział burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik na spotkaniu z burmistrzem węgierskiego miasta Hajdúdorog – Csige Tamásem. Podczas Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Kielcach przedstawiciele miast partnerskich omówili obecną sytuację obu samorządów. Rozmawiali też o możliwości współpracy na różnych płaszczyznach.

Burmistrz Krzysztof Paśnik wziął udział w polsko – węgierskim święcie, w dniach 22-23 marca. Uczestniczył między innymi w gali, podczas której prezydent Węgier Janos Ader został uhonorowany Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę. To najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe nadawane za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla Polski. Prezydent Ader dziękując podkreślił, że to dla niego wielki zaszczyt i wzruszające wydarzenie.

Spotkanie w Kielcach było dobrą okazją do zapoznania się obu burmistrzów i porozmawiania o bieżących problemach i najbliższych zamierzeniach. W rozmowach uczestniczyła także przedstawicielka samorządu Hajdúdorog – Erzsebet Kelemenne Kiss. Kolejne spotkanie – już w czerwcu podczas Dni Lubartowa, na które burmistrz Krzysztof Paśnik zaprosił delegację z naszego miasta partnerskiego z burmistrzem Csige Tamásem na czele.

Na zakończenie wizyty w Kielcach burmistrz Krzysztof Paśnik obejrzał sportowe zmagania drużyn szczypiorniaka z Polski i Węgier w ramach „Turnieju przyjaźni”. 

 

 

 

Opublikowano: 2019-03-25 15:34:00

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski