Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności

Na pomoc rodzinie, która ucierpiała w pożarze

Szybka reakcja mieszkańców, służb administracyjnych oraz strażaków złożyła się na sprawną akcję ratunkową, kiedy doszło do pożaru w bloku przy ul. Powstańców Warszawy. Spłonęło doszczętnie jedno z mieszkań. Przebywała tam kobieta z niepełnosprawną córką. Obie zostały szczęśliwie wyprowadzone z płonącego mieszkania, ale ogień zabrał cały ich dobytek.

Poszkodowani mieszkańcy otrzymali niezbędną pomoc. W związku z tragedią, jaka wydarzyła się 1 sierpnia, na miarę swoich możliwości Urząd Miasta Lubartów zapewnił warunki do codziennego funkcjonowania rodziny. Mieszkańcom, którzy ucierpieli w pożarze, udostępniony został lokal zastępczy z mieszkaniowego zasobu gminy.

Zastępcze lokum pozwoli przetrwać trudny czas, w którym rodzina będzie mogła uporządkować i wyremontować swoje mieszkanie. Ponieważ ludzie ci stracili dosłownie wszystko, organizowana jest dla nich zbiórka pieniędzy. Poszkodowanym chce pomóc wspólnota parafialna przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W niedzielę 12 sierpnia po każdej Mszy św. osoby z Rady Parafialnej będą zbierały ofiary do puszek.

Z pomocą pogorzelcom – matce i jej niepełnosprawnej córce – przyszło także  m.in. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie. Zapewniona została pomoc żywnościowa i środki czystości.

Sytuacja jest szczególnie trudna dla rodziny, która w pożarze straciła całe wyposażenie dopiero co wyremontowanego mieszkania. Dlatego wszelka pomoc dla nich będzie dobrym, ludzkim gestem. Pomagajmy tak, jak byśmy sami tego oczekiwali.

Opublikowano: 2018-08-08 15:21:00

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski