Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Strona główna

Zawody Nordic Walking o Puchar Burmistrza

19 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyły się zawody Nordic Walking o Puchar Burmistrza miasta Lubartów.

Kapucyński Piknik Motocyklowy

Pogoda nie wystraszyła fanów dwóch kółek, którzy w sobotę 19 maja licznie przybyli na XI Kapucyński Piknik Motocyklowy, organizowany przez Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny.

Kulturalna Wiosna

19 maja w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury zorganizowano koncert Kulturalna Wiosna, wpisujący się w cykl wydarzeń "Dla Niepodległej".

30 lat minęło - Jubileusz Przedszkola nr 5

Uroczyste obchody 30-lecia Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubartowie zorganizowano 17 maja w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury. W uroczystości uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Dni Lubartowa - Festyn Miejski

Festyn z okazji Dni Lubartowa już w sobotę 26 maja na rynku przed Urzędem Miasta.

Dodatkowy nabór do projektu pn. ,,Czysta energia dla Lubartowa”

Burmistrz Miasta Lubartów ogłasza dodatkowy nabór dla osób zainteresowanych montażem następujących instalacji w ramach projektu pn. ,,Czysta energia dla Lubartowa”:
- kotły opalane biomasą
- instalacje solarne składające się z 3 paneli i 400 litrowego zbiornika - przewidziane dla 5 i więcej osób zamieszkujących nieruchomość.

"Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze"

Dariusz Stachura, śpiewak operowy, tenor, nazywany polskim Pavarottim - zawitał do Lubartowa wraz z artystami polskich scen operowych, w ramach cyklu koncertów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczcili zakończenie wojny i dzień Unii

Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych i środowisko żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie spotkali się 9 maja w Urzędzie Miasta, by upamiętnić Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa nad niemieckim agresorem. Ten dzień to również „Dzień Unii Europejskiej”, o czym przypomnieli organizatorzy.

Zagłosuj na projekt "Alwerni"

Jeszcze do 4 czerwca można głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym Burmistrz Miasta Lubartów objął honorowy patronat. Zachęcamy do głosowania na Stowarzyszenie „Alwernia” - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, które organizuje projekt „Bez granic – bieg integracyjny”.

Czerwony Krzyż na znaczkach świata

Wystawę filatelistyczną pt. "Czerwony Krzyż na znaczkach świata" otwarto 8 maja w galerii Lubartowskiego Ośrodka Kultury. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Archiwum

Kalendarz imprez

Maj 2018
PnWtŚrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski