Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Strona główna

Konferencja z udziałem Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego

Na konferencję prasową z udziałem Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysławem Daca zaprosił Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. W konferencji wzięła udział także Agnieszka Szymula, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie. Podczas spotkania 17 października nad rzeką Wieprz w Lubartowie, mówiono o potrzebie naprawy linii brzegowych rzek. Prezes Daca zapowiedział, że milion złotych zostanie przeznaczony na ten cel w najbliższym czasie, w regionie. Mówił też o kilkudziesięcioletnich zaniedbaniach w gospodarce wodnej w kraju, które będą sukcesywnie naprawiane.

Spotkanie w sprawie programu "Czyste powietrze"

Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki zaprasza Mieszkańców na spotkanie z udziałem eksperta, dotyczące rządowego programu „Czyste powietrze”, w czwartek 18 października o godz. 18, w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Przypominamy, że w Urzędzie Miasta Lubartów działa punkt konsultacyjny. Zapraszamy w godzinach otwarcia Urzędu (7.30-15.30) na konsultacje dotyczące programu, do pokoju nr 1.

Miasto stara się o kładkę przez tory od Alei Zwycięstwa

W związku ze staraniami burmistrza Janusza Bodziackiego o zbudowanie kładki przez tory kolejowe od Alei Zwycięstwa do centrum miasta, 15 października do Lubartowa przybyli przedstawiciele PKP S.A. w Warszawie.

5 lat UTW w Lubartowie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubartowie 13 października obchodził 5- lecie istnienia, połączone z inauguracją nowego roku akademickiego. Uroczystość miała miejsce w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Przedstawiciele kongresu polsko – amerykańskiego w drukarni DAKO

Uczestnicy kongresu polsko – amerykańskiego 13 października odwiedzili Lubartów. Wizyta studyjna miała miejsce na terenie zakładu produkcyjnego drukarni DAKO przy ulicy Kozłowieckiej. Goście obejrzeli też Specjalną Strefę Ekonomiczną. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Nauczyciele pielgrzymowali do bazyliki

Nauczyciel to nie tylko profesja, to też ten, kto przekazuje mądrość – mówił w homilii (14 października) ksiądz kanonik Stanisław Rząsa podczas pielgrzymki pracowników oświaty do lubartowskiej Bazyliki św. Anny.

Róże i nagrody dla nauczycieli

Co roku nauczyciele obchodzą swoje święto. Tym razem spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela zorganizowano 12 października w galerii Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 6 października rozegrano XVII Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Na starcie zawodów stanęło 35 zawodników W uroczystym otwarciu wziął udział Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, który życzył szachistom udanych partii, jednocześnie dając znak do rozpoczęcia pierwszej rundy.

Lubartów w hołdzie dla Niepodległej

Odtańczeniem poloneza w choreografii Ewy Wojciechewicz 4 października na placu przed ratuszem, rozpoczęły się uroczystości pt. "Lubartów dla Niepodległej". Były to wydarzenia związane z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Seniorzy świętowali

30 września na placu przed Urzędem Miasta seniorzy obchodzili swoje święto.

Archiwum

Kalendarz imprez

Pazdziernik 2018
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski